220CP 240CP 260CP Tractor agricol mare cu cai putere

Dec 17, 2025

Lăsaţi un mesaj

220CP-260CPTractoare agricole cu putere mare: centrale puternice-pentru agricultura pe scară largă-

 

I. Prezentare generală a produsului

TheTractoare agricole cu putere mare de 220 CP-260 CPreprezintă punctul culminant al mașinilor agricole{0}}grele, conceput exclusiv pentru-ferme comerciale la scară largă (200-500+ hectare), cooperative agricole și întreprinderi agricole profesionale. Combinând puterea de producție excepțională, adaptabilitatea pe toate-terrenurile și tehnologia avansată de agricultură de precizie, aceste tractoare excelează în operațiuni intensive, de-volum mare-de la arătura adâncă și subsolul până la-semănat, recoltare și transport de materiale grele.

 

220HP-260HP big horsepower farm tractors

Avantajele competitive de bază:

Putere de neegalat:Puterea nominală de 220-260 CP (până la 280-300 CP cu creșterea puterii) oferă 800-1100 Nm de cuplu maxim, permițând cultivarea solului pe o singură zi de 30+ acri (12+ hectare) și o eficiență de 50 de ori în comparație cu metodele tradiționale de agricultură.

4WD All-Terrain Dominance: tracțiune integrală{-time pe patru-roți cu blocare a diferențialului față/spate și anvelope cu diametru- mare asigură o tracțiune superioară pe câmpii, dealuri, zone umede și teren accidentat.

 

Integrare pentru agricultura de precizie: compatibil cu direcția automată GPS, aplicația cu rată variabilă (VRA) și sistemele telematice pentru o precizie operațională de ±2 cm, reducând pierderile și optimizând randamentele.

 

Durabil și eficient: șasiul ranforsat, osiile cu sarcină mare-și motoarele eficiente-de combustibil (conform Euro V/Stage V) minimizează timpul de nefuncționare și scad costurile totale de proprietate.

 

Compatibilitate globală:

 

ISO, CE, EPA, and Euro V certifications

 

 

II. Specificații tehnice cheie (după gama HP)

Parametru Seria 220CP Seria 240CP Seria 260CP Caracteristici universale
Motor Diesel cu 6 cilindri turbo (6,7-7,8 L) Diesel cu 6 cilindri turbo cu răcire intercalată (7,8-8,4 L) Diesel common rail de înaltă presiune cu 6-cilindri (8,4-9,0 L) Mărci: Weichai, YTO, Shangchai, FPT Industrial, John Deere PowerTech
Cuplul maxim 800-900 Nm @ 1400-1600rpm 900-1000 Nm @ 1400-1600rpm 1000-1100 Nm @ 1400-1600rpm Rezervă mare de cuplu (mai mare sau egală cu 35%) pentru operațiuni cu sarcini grele-
Transmitere Schimb de putere 16F+8R / 24F+8R CVT opțional (transmisie variabilă continuă) 20F+10R / 24F+12R Power Shift CVT standard la modelele premium 24F+12R full power shiftCVT cu modul automat-(standard) Power shift permite schimbarea liberă-a ambreiajului; CVT pentru reglarea lină a vitezei
Sistem hidraulic Debit: 150-180 L/min3-4 telecomenzi hidraulice Debit: 180-200 L/min4-5 telecomenzi hidraulice Debit: 200-220 L/min5-6 telecomenzi hidraulice Control electro-hidraulic pentru funcționarea precisă a utilajului; Category de cuplare 3/3N
Putere PTO 185-195 CP 200-210 CP 215-230 CP 540/720/1000 rpm triplu-viteză (standard ISO)
Capacitatea rezervorului de combustibil Rezervor AdBlue de 300-400 L + 20-30 L Rezervor AdBlue de 350-450 L + 25-35 L Rezervor AdBlue de 400-500 L + 30-40 L Suporta 12-15 ore de functionare continua
Greutate totală 5.500-6.500 kg 6.500-7.500 kg 7.500-8.500 kg Distribuție optimizată a greutății pentru tracțiune maximă și compactare minimă a solului
Dimensiuni totale (L×L×H) 5.800×2.300×3.300 mm 6.000×2.400×3.400 mm 6.200×2.500×3.500 mm Ampatament reglabil (2.800-3.200 mm) pentru compatibilitate cu utilajele
Viteza maximă 35-40 km/h (autorizat la drum) 35-45 km/h (autorizat la drum) 40-45 km/h (autorizat la drum) Echipat cu frâne și iluminare conform CE/EPA-
Standard de emisii Euro V / Etapa V Euro V / Etapa V Euro V / Etapa V SCR (reducere catalitică selectivă) + DPF (filtru de particule diesel) pentru emisii scăzute
Opțiuni pentru anvelope Zona uscată (14,9-24/18,4-34) Paddy (13,6-24/16,9-34) Greutate (16,9-28/20,8-38) La fel ca anvelopele de 220 CP + livadă La fel ca 220CP + anvelope radiale (standard) Design al benzii de rulare cu tracțiune ridicată-pentru terenuri diverse

 

III. Caracteristici de bază și Repere Tehnologice

1. Putere și performanță

Eficiența motorului: Motoarele turbocompressate/intercooler cu rapoarte mari de compresie reduc consumul de combustibil cu 10-15% comparativ cu modelele mai vechi (3,5-4,5 L/oră pentru 220 CP; 4,0-5,0 L/oră pentru 260 CP).

Funcția de creștere a puterii: crește automat puterea cu 10-15% în timpul sarcinilor grele (de exemplu, arat, transport) pentru un cuplu suplimentar.

Blocare dublă a diferențialului: blocarea diferențialului față și spate se cuplează simultan pentru o tracțiune maximă în noroi, nisip sau pante (mai puțin sau egală cu 25 de grade).

 

2. Sisteme avansate de transmisie

Schimbarea puterii: schimbarea liberă a ambreiajului-între trepte asigură livrarea neîntreruptă a puterii, ideală pentru sarcini repetitive, cum ar fi însămânțarea sau recoltarea.

CVT (transmisie variabilă continuă): reglare infinită a vitezei (0-45 km/h) pentru o funcționare lină; modul automat optimizează viteza și eficiența combustibilului în funcție de sarcină.

 

3. Integrarea agriculturii de precizie

Direcție automată-GPS: precizie de ±2cm pentru operare-în linie dreaptă, reducând suprapunerea cu 5-10% și economisind semințe/îngrășământ.

Telematică și managementul flotei: monitorizarea-în timp real a consumului de combustibil, a performanței motorului și a alertelor de întreținere (de exemplu, John Deere JDLink, Case IH AFS Connect).

Aplicare cu rată variabilă (VRA): ajustează ratele de însămânțare, fertilizare sau pulverizare pe baza datelor din sol, maximizând randamentul culturilor.

 

Durability & Operator Comfort

 

 

4. Durabilitatea și confortul operatorului

Șasiu ranforsat: cadru de oțel-robuste, cu design-rezistent la stres pentru 10,000+ ore de lucru.

Climă-Cabină controlată: aerul condiționat, încălzirea, reducerea zgomotului (mai puțin sau egal cu 70 dB) și scaunele cu suspensie reduc oboseala operatorului în timpul schimburilor de 8+ ore.

 

Comenzi ergonomice:Afișaje intuitive cu ecran tactil, volane reglabile și pârghii hidraulice ușor de accesat-{-pentru o operare-foarte ușor de utilizat.

 

IV. Mărci de top și comparații de modele

Marca Model HP Caracteristici cheie Interval de preț (USD) Piețele țintă
John Deere 8R 220 / 8R 260 220-260 Motor PowerTech, transmisie IVT, telematică JDLink, suspensie față independentă $180,000-$280,000 America de Nord, Europa, Australia
Cazul IH Magnum 220/260 220-260 Motor industrial FPT, transmisie CVT, AFS Connect, capacitate de ridicare mare-(8.000 kg+) $170,000-$260,000 Ferme comerciale globale
Noua Olanda T8.220 / T8.260 220-260 Motor FPT, transmisie CVT, direcție automată-IntelliSteer, rezervor de combustibil de 500 L $160,000-$250,000 Europa, America de Sud, Africa
Weichai Lovol M2204 / M2604 220-260 Motor Weichai WP7/WP10, opțiuni power shift/CVT, certificat CE/Euro V $80,000-$140,000 Asia, Africa, America Latină
YTO Dongfanghong LX2204 / LX2604 220-260 Motor Shangchai, axă spate ranforsată, rețea globală de piese{0}}eficientă $75,000-$130,000 Piețe emergente (Africa, Asia de Sud-Est)
Deutz-Fahr 9340 TTV / 9360 TTV 220-260 Motor Deutz, transmisie TTV CVT, control hidraulic inteligent, garantie 5 ani $150,000-$230,000 Europa, Orientul Mijlociu

 

Notă: mărcile chineze (Weichai, YTO) oferă economii de costuri de 40-50% față de mărcile occidentale, cu o durabilitate comparabilă pentru piețele sensibile la preț. Achizițiile în vrac (20+ unități) se califică pentru reduceri de 10-15%.

 

V. Scenarii ideale de aplicare

Culturi la scară mare-Agricultura (200-300 de hectare): modele de 220 CP pentru arat, însămânțat și recoltat culturi pe rând (grâu, porumb, soia) și culturi de numerar.

Plantații comerciale (300-400 de hectare): modele de 240 CP pentru sarcini grele- (arătură adâncă, subsolări, însămânțare pe suprafețe mari) și remorcare remorci de cereale de 10-15 tone.

Agribusiness ultra-Large Agribusiness (400+ hectare): modele de 260 CP pentru operațiuni intensive 24/7, inclusiv tragere combine agricole, prese de balotat mari și sisteme de irigare.

 

Agricultura de specialitate:

Agricultura de zone umede/roz: garnituri etanșe-la apă, axe spate plutitoare și anvelope pentru paddy.

Livadă/Vii: ampatament îngust (2,0-2,2 m) și design cu profil redus (pentru modelele de 220-240 CP).

Agricultura contractuală și servicii agricole: performanță versatilă pentru a servi mai mulți clienți în diverse practici agricole.

 

Specialized Agriculture

 

 

VI. Ghid de cumpărare și criterii de selecție

Pasul 1: Potriviți HP cu scara și sarcinile fermei

Scara Fermei HP recomandat Sarcini primare
200-300 hectare 220CP Arat standard, însămânțat, recoltat, transport ușor
300-400 hectare 240CP Arat greu, subsol, însămânțare cu suprafață largă-, remorcare remorci de 10-15 tone
400+ hectare 260CP Operațiuni ultra-grele-, cicluri de lucru 24/7, tragerea de unelte mari (combine de recoltat, presa de balotat)

 

Pasul 2: Priorități cheie de configurare

Transmisie: alegeți CVT pentru funcționare fără probleme și eficiență a consumului de combustibil (ideal pentru sarcini continue{0}}pe scară largă); power shift pentru rentabilitate-(potrivit pentru sarcini intermitente).

Sistem hidraulic: Optați pentru mai mare sau egal cu 4 telecomenzi hidraulice și debit Mai mare sau egal cu 180 L/min pentru compatibilitate cu unelte complexe (de exemplu, jardiniere de precizie, pulverizatoare mari).

Agricultura de precizie: direcția automată-GPS și telematica sunt esențiale pentru fermele mari pentru a reduce costurile cu forța de muncă și pentru a îmbunătăți precizia.

 

Durabilitate: acordați prioritate modelelor cu șasiu ranforsat, osii cu sarcină mare-și motoare de renume (FPT, Weichai, John Deere) pentru fiabilitate-pe termen lung.

Certificari: confirmați conformitatea regională (de exemplu, EPA pentru SUA, CE pentru UE, SONCAP pentru Nigeria) pentru export.

 

Prioritize models with reinforced chassis

 

 

Pasul 3: Bugetul și costul total de proprietate

Nivelul de marcă Interval de preț (USD) Avantaje Clienții țintă
Premium (John Deere, Case IH) $180,000-$280,000 Tehnologie de ultimă oră, post-vânzare globală, confort superior Agribusiness internaționale, ferme comerciale mari
Gama-midă (New Holland, Deutz-Fahr) $150,000-$230,000 Performanță și preț echilibrat, rețele regionale de servicii Ferme mijlocii-și-mari pe piețele dezvoltate
Valoare (Weichai, YTO) $75,000-$140,000 Cost-eficient, robust pentru încărcături grele, disponibilitate largă de piese de schimb Ferme mari-conștiente de buget, piețe emergente

 

VII. Asistență și garanție post-vânzare

Garanție: mărcile premium oferă 3-5 ani/5.000 de ore; mărcile de gamă medie/valoare oferă 2-3 ani/3.000 de ore (extensibil pentru comenzile în vrac).

 

Aprovizionare cu piese: rețele globale de piese cu depozite regionale (Europa, America de Nord, Asia, Africa) pentru livrare rapidă; 5% piese de schimb gratuite la fiecare comandă.

Suport tehnic: asistență multilingvă 24/7 (engleză, spaniolă, arabă, franceză) prin telefon/e-mail; formare-de tehnicieni la fața locului pentru distribuitori.

Întreținere: design simplificat de service, cu acces ușor la motoare, filtre și componente hidraulice; tutoriale online de întreținere.

 

VIII. Rezumat și recomandări finale

Tractoarele agricole cu putere mare de 220 CP-260 CP sunt soluția supremă pentru agricultura comercială-la scară largă, combinând putere, precizie și durabilitate de neegalat. Mărcile occidentale domină piețele premium cu tehnologie avansată, în timp ce mărcile chineze oferă o valoare excepțională pentru regiunile sensibile la preț.

 

 

Top Recommendations

 

Recomandări de top:

Pentru întreprinderile agricole globale: John Deere 8R 260 sau Case IH Magnum 260-cea mai bună-tehnologie din clasă, servicii globale și conformitate cu emisiile.

 

Pentru fermele regionale la scară mare-:New Holland T8.240 sau Deutz-Fahr 9340 TTV-performanță echilibrată și suport regional.

 

Pentru cumpărători-conștienți de buget:Weichai M2404 sau YTO LX2604-performanță fiabilă pentru sarcini grele la un cost cu 40-50% mai mic decât mărcile occidentale.

 

Următorii pași:

Solicitați o demonstrație de produs sau un test de rulare pentru a evalua fluiditatea transmisiei, confortul cabinei și capacitatea de răspuns a implementării.

 

Verificați compatibilitatea cu uneltele existente (viteza prizei de putere, categoria cuplajului) și cerințele regionale de certificare.

 

Negociați prețuri în vrac sau oferte de pachete (tractor + plug + semănător + GPS) pentru valoare maximă.

 

Confirmați logistica (FOB/CIF) de la centrele de producție (SUA, Europa, China) până la destinații globale.

 

Investiția într-un tractor cu putere mare de 220 CP-260 CP este o decizie strategică pentru extinderea operațiunilor agricole-prin alinierea puterii, caracteristicilor și bugetului la nevoile dvs. specifice, veți debloca productivitate maximă și rentabilitatea investiției pe termen lung.

Trimite anchetă
Mașini agricole multifuncționale
Determinați cea mai potrivită configurație de model de tractor
LEADRAY oferă fermierilor soluții eficiente de operare pe câmp
contactaţi-ne